Quo Vadis

Narodowe czytanie dotarło do Schiedamu!

3 września dzieci z Polskiej Szkoły w Schiedamie rozpoczęły w swoich klasach kolejny etap nauki. Ale język polski wyszedł poza sale lekcyjne. Grupa rodziców i nauczycieli, zebrana wokół egzemplarza “Quo Vadis” H.Sienkiewicza, włączyła się w ogólnonarodowe czytanie tego dzieła.

Niderlandzkie tłumaczenie książki (prezent z Ambasady Polskiej w Hadze) zostało przekazane grupie naszych Holendrów, uczących się polskiego w grupie dorosłych. Mamy nadzieję, że i oni zainteresują się losami Ligii i Venecjusza.

Oba teksty, polski i niderlandzki, będą pomocnymi materiałami w ich drodze do opanowania naszego języka.

Wspólne czytanie sprawiło nam wiele radości, ale było też zaskoczeniem. Jak inaczej brzmią dzisiaj te słowa, które czytaliśmy kiedyś jako szkolną lekturę… Dlatego będziemy je kontynuować przez kolejne soboty szkolne.

Czytajcie z nami!